Zaproś kabaret!

tel. 22 666 98 38 lub 785 007 550
artyści

Kabaretowa Noc Listopadowa

Na skróty

Linki

Opis

Kabaretowa Noc Listopadowa to jedna z najważniejszych i najchętniej oglądanych imprez kabaretowych. Transmitowana na żywo przez TVP2 wieczorem 11 listopada stanowi dla widzów doskonałą alternatywę wobec transmisji związanych ze Świętem Niepodległości. Specjalnie przygotowywany na tę okazję scenariusz, pisany przez Roberta Górskiego (Kabaret Moralnego Niepokoju), zapewnia wysoki poziom rozrywki, która z dystansem i ze smakiem podchodzi do najpoważniejszych zagadnień. Potwierdzają to co roku doskonałe wyniki oglądalności. Stałym elementem scenariusza stało się przygotowywanie skeczy, w których występują artyści z różnych zespołów, wprowadzając nową wartość do niejednokrotnie znanych numerów. Do udziału w programie, obok najpopularniejszych artystów kabaretowych, zapraszani są również cenieni aktorzy, m.in. Andrzej Grabowski, Kinga Preis, Tomasz Kot, Jacek Braciak oraz wokaliści, m.in. Mariusz Lubomski czy Czesław Mozil. Wszystko to sprawia, że koncerty mają niepowtarzalną atmosferę i tworzą nową jakość imprez rozrywkowych.

I Kabaretowa Noc Listopadowa odbyła się w Wytwórni TOYA Studios w Łodzi, II i III - w Teatrze Muzyczym w Gdyni, IV, V i VI – w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie.

Kabaretowa Noc Listopadowa - Tarnów 2013

zdjęcie

Już po raz trzeci w Tarnowie a po raz szósty w ogóle zorganizowaliśmy we współpracy z Telewizją Polską, koncert pt. "Kabaretowa Noc Listopadowa".

Dnia 11 listopada w Centrum Sztuki Mościce i na ekranach telewizorów pojawiły się zarówno popularne, jak i dopiero zdobywające sławę, kabarety, znani aktorzy i zdolni muzycy, żeby wspólnie wziąć udział w popularnym programie, emitowanym na żywo w TVP2.

Scenariusz tegorocznej imprezy, którego autorem był, jak zawsze, Robert Górski z Kabaretu Moralnego Niepokoju, nawiązywał do sztuki filmowej, poruszając kwestie castingu, przygotowywania się do wielkiej roli, spotkań reżysera z aktorami czy problemów środowiska filmowców. Mogli się Państwo przekonać, jak można na wesoło świętować Dzień Niepodległości oraz jak połączyć kino, telewizję i kabaret.

Skład

W tym roku pomagają nam: Urząd Miasta Tarnowa, Tarnowskie Centrum Kultury, Salon Auto-Bączek z Tarnowa a patronuje nam "Gazeta Krakowska".

Kabaretowa Noc Listopadowa - Tarnów 2012

V edycja Kabaretowej Nocy Listopadowej odbyła się w Centrum Kultury Mościce w Tarnowie.

Kiedyś "projekt" zgodnie z prawdziwym znaczeniem tego słowa opisywał rzecz do zrobienia w przyszłości, coś, co jest w sferze planów. Dziś "projektem" nazywa się wszystko co istnieje w teraźniejszości. Nie ma już "Wystawy Witkacy" tylko "Projekt Witkacy". Prowadzone już działania na rzecz rozwoju i promocji Bieszczadów nazywa się rzecz jasna "Projekt Bieszczady" itd., itp. My idziemy jeszcze dalej i postanowiliśmy projektem nazwać to, co istniało 80 lat temu, czyli początki II Rzeczpospolitej. Tak powstał "Projekt II RP" - bardzo specyficzny projekt, obejmujący w przedwojennej formie też zjawiska współczesne, pokazujący, jak wiele nas łączy z naszymi przodkami, jakie są nasze polskie uniwersalne i ponadczasowe cechy i zachowania. Wszystko to z uśmiechem, humorem i lekkością charakterystyczną dla legendarnych przedwojennych kabaretów "Qui pro quo" czy "Morskie oko".

Autorem scenariusza jest Robert Górski, kabareton wyreżyserowała Beata Harasimowicz.

Skład

zobacz galerię

Kabaretowa Noc Listopadowa - Tarnów 2011

W 2011 r. Kabaretowa Noc Listopadowa przeniosła się do Tarnowa. Centrum Sztuki Mościce wypełniło się po brzegi publicznością, która śmiała się i wzruszała podczas oglądania spektaklu, stworzonego na kanwie filmu „Rejs” Marka Piwowskiego. Na scenie, która na potrzebę imprezy przemieniła się w statek pasażerski, pojawili się m.in. Stanisław Tym, Kabaret Moralnego Niepokoju, Grupa MoCarta, Kabarety Jurki, Czesuaf, Ciach, Neo-Nówka oraz Jacek Braciak i Marcin Wójcik. KNL 2011 powstała dzięki ścisłej współpracy z Urzędem Miasta Tarnowa, Prezydentem Miasta oraz Centrum Sztuki Mościce.

Skład

zobacz galerię

Kabaretowa Noc Listopadowa - Gdynia 2010

III edycja Kabaretowej Nocy Listopadowej odbyła się także na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni.

Kanwą scenariusza autorstwa Roberta Górskiego było „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

Podczas kabaretonu wystąpiły znane i cenione polskie kabarety: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Hrabi, Kabaret Jurki, Kabaret Czesuaf, Kabaret Limo, a także Andrzej Poniedzielski, Marcin Wójcik z Kabaretu Ani Mru-Mru, Justyna Szafran i Bartłomiej Kasprzykowski. Artyści skutecznie rozśmieszali i zachwycali publiczność wspaniałymi skeczami i pięknymi piosenkami.

Imprezę współorganizował Urząd Miasta Gdynia.

Skład

zobacz galerię

Kabaretowa Noc Listopadowa - Gdynia 2009

W 2009 roku Kabaretowa Noc Listopadowa związała się z miastem Gdynią. W Teatrze Muzycznym wystąpili m.in. Kabaret Moralnego Niepokoju, Grupa MoCarta, Kabaret Hrabi. Bilety na występ rozeszły się z niemal miesięcznym wyprzedzeniem, zaś transmisja telewizyjna wyprzedziła oglądalnością wszystkie konkurencyjne stacje. Kanwą scenariusza autorstwa Roberta Górskiego były przygotowania artystów kabaretowych do własnego programu obchodów Święta Niepodległości. Imprezę współorganizował Urząd Miasta Gdynia.

Skład

zobacz galerię

Kabaretowa Noc Listopadowa - Łódź 2008

zdjęcie

Pierwsza transmisja Kabaretowej Nocy Listopadowej odbyła się w 2008 roku. W łódzkiej Hali Toya koncert na żywo obejrzało ponad 700 widzów, wypełniając do ostatniego miejsca widownię. Przed telewizorami występy artystów podziwiało ponad 4 mln widzów. Wystąpili m.in. Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Ani Mru Mru, Andrzej Grabowski, Kabaret Neo-Nówka.

Skład

biletynakabarety.pl biletyna.pl mamoot.pl
(c) ZróbKabaret.pl 2010