Zaproś kabaret!

tel. 22 666 98 38 lub 785 007 550
artyści

nieWielka Improwizacja

zdjęcie

Na skróty

Linki

Opis

nieWielka Improwizacja to cykl występów grup improwizacyjnych, organizowany w ramach Kabaretowej Sceny Trójki.

W każdy ostatni poniedziałek miesiąca pod auspicjami Artura Andrusa w Piwnicy pod Harendą pojawiali się improwizujący artyści z całej Polski.

Kolejność występów w sezonie zimowo-wiosennym 2012 r. była następująca:

  • 30 stycznia - Teatr Improwizowany Klancyk (z Warszawy),
  • 27 lutego - Grupa Ad Hoc (z Krakowa),
  • 26 marca - Grupa Szamotuły-Wronki-Krzyż (z Poznania),
  • 23 kwietnia - Grupa Narwani z kontekstu (z Wrocławia).

Skład

Teatr Improwizowany Klancyk to Maciek Buchwald, Krzysiek Dziubak, Bartek Młynarski, Magda Staroszczyk, Błażej Staryszak, Michał Sufin i Krzysiek Wiśniewski. Pierwsze kroki w świecie IMPRO stawiali organizując na Akademii Teatralnej kółko studentów poświęcone tej mało znanej w Polsce formie. Od 2005 roku efekty ich pracy można oglądać na scenach stołecznych klubów i teatrów. Są na tyle fajni, że udało im się już wyjechać poza granice Warszawy (m.in. na FAMĘ do Świnoujścia, Krasnalizacje we Wrocławiu, czy ImproFest w Krakowie). Klancyk wykorzystuje różne formy teatru i komedii improwizowanej - tworzy spektakle skeczowe, muzyczne, wykorzystujące konwencje gatunkowe oraz oparte o stworzonych wcześniej bohaterów. Ambicją tej grupy jest badanie możliwości scenicznych amerykańskich i angielskich metod improwizacji w połączeniu z polskim kontekstem teatralnym, kulturalnym, czy społecznym oraz specyficznym poczuciem humoru aktorów Klancyka.

Więcej o nich na stronie: klancyk.art.pl

Grupa AD HOC powstała w 2008 r. z członków krakowskich kabaretów, którzy w ten sposób i zapoczątkowali serię Wieczorów Komedii Improwizowanej. Inspiracją dla występów jest telewizyjne show "Whose line is it anyway?" (Wlk. Bryt. i USA). Na ponad godzinny program sceniczny składają się scenki, gry, etiudy, wiersze i piosenki, powstające na bieżąco, w oparciu o określone wcześniej zasady i przy dużym udziale publiczności. Widownia ma wpływ na każdy z tworzonych na żywo skeczy – może wybrać miejsce akcji, postaci, które mają w nim wziąć udział czy też wtrącić niektóre kwestie. Im większa wyobraźnia widza, tym większe wyzwanie dla zespołu i ciekawszy efekt.

Więcej o nich na stronie: adhoc.art.pl

Grupa Szamotuły-Wronki-Krzyż powstała w 2011 r. Została stworzona z poznańskich artystów, na co dzień występujących w Kabarecie Czesuaf i Kabareciarni Zenona Laskowika. Jak twórczość większości grup, ich także została zainspirowana przez program "Whose line is it anyway?". Wykorzystując wieloletnie doświadczenie sceniczne i kabaretowe, tworzą spektakle oparte na ćwiczeniach aktorskich. Improwizują scenki, etiudy, wiersze czy piosenki, kiedy trzeba nie używać słów, korzystają z możliwości pantomimy. Publiczność ma prawo do ingerencji w niemal każdej sytuacji - to ona decyduje kto jest kim, kiedy, gdzie i po co. Może zdecydować, kto bierze udział w grze a kto od niej odpada, a artyści muszą zaakceptować te decyzje.

Więcej o nich można dowiedzieć się na razie jedynie na występach.

Narwani z kontekstu to wrocławsko-opolska grupa improwizacyjna. W jej składzie znaleźli się członkowie kabaretów Chyba, Dabz i Fczfartek. Jako Narwani... występują od 2010 r. Na stałe pojawiają się w Opolu, tworząc wieczory o wspólnej nazwie KAWA. Inspiracją dla nich jest także "Whose line is it anyway?". Na scenie posługują się grami improwizowanymi, pojawiającymi się w tym show, ale tworzą też własny formaty gier. Robią to, czego chce publiczność. I choćby nie chcieli, to muszą to zrobić, ponieważ wymagania widowni są dla improwizatorów najistotniejszą sprawą w czasie występu.

Więcej o nich na facebooku: Klik!

biletynakabarety.pl biletyna.pl mamoot.pl
(c) ZróbKabaret.pl 2010